Aktuality

01. 12. 2019

Provoz o Vánocích

Vážení zákazníci.   Provoz naší firmy přes vánoční svátky bude následující: Sklad v…

11. 11. 2019

Hledáme montážníky

Chcete pro nás montovat?   Máte zkušenosti s opláštěním budov a realizací střech? Hledáme schopné…

27. 06. 2019

ZAVŘENO

Vážení zákazníci. V pátek 28.6.2019 bude náš sklad i kanceláře v Ostrově nad Oslavou uzavřen. …

všechny aktuality

Rozesílání aktualit

Máte-li zájem o zasílání aktualit a akčních nabídek, přihlaste se zde.

Informujte se i o ostatních produktech

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Prosvětlení stěnového pláště

snpaa1.jpgZvažujete jak prosvětlit stěnu? Který materiál je pro prosvětlení nejvhodnější? Potom si určitě přečtěte tento krátký text. Říká se a mám osobně vyzkoušeno, že správná otázka je poloviční odpověď. Proto při výběru vhodného prosvětlení začnu s otázkami.

 1. Jedná se o objekt nezateplený, zateplený, nebo vytápěný?
 2. Světlo má být ostré, měkké, nebo rozptýlené?
 3. Stěny jsou zděné, z trapézové plechu, sklolaminátu, nebo sendvičového panelu?

 

Otázek by mohlo být více, ale tyto považuji za zásadní a dostatečné pro výběr vhodného prosvětlení. Dle svých odpovědí naleznete níže doporučené řešení. Produkty jsou seřazeny od nejlevnějších po nejdražší.

 

Sklolaminátové prosvětlovací desky ELYPLAST

 1. nezateplené objekty
 2. světlo měkké nebo rozptýlené
 3. trapézový plech a neprůhledný sklolaminát

Průsvitná sklolaminátová krytina v deskách vhodná jako prosvětlovací krytina do všech typů krytin (všechny profily skladem). Díky vysoké elasticitě a pevnosti je i ideálním materiálem pro zastřešení obloukových hal. Čiré prosvětlovací desky ELYPLAST mají vysokou průsvitnost (82%) a na objednávku jsou dostupné i v odstínu: nebeská modř, žlutá, zelená a mléčně bílá. Lehká, pevná, pružná, prosvětlovací krytina odolná vůči agresivnímu prostředí. Krytina je netoxická, vyrobena z čisté polyesterové pryskyřice vyztužené skelným vláknem, obsah skelného vlákna je minimálně 25%. Pryskyřice je stabilizovaná proti působení UV záření a má sníženou třídu žloutnutí (třída L1 dle EN 1013). Pro prodloužení životnosti desek jsou sklolaminátové desky dodávány s ochranou proti působení UV záření.

 

Polykarbonátové prosvětlovací desky ROOFLITE

 1. nezateplené objekty,
 2. světlo ostré
 3. trapézový plech a neprůhledný sklolaminát

Plné polykarbonátové prosvětlovací desky se používají k prosvětlení průmyslových střech, světlíků a přístřešků. Jejich výhou je odolnost proti nárazu, dlouhodobá životnost, výborná prostupnost světla a skvělé optické vlastnosti. Ve stavebnictví se polykarbonát uplatňuje jako prosvětlovací, netříštivý, tepelně i zvukově izolační prvek. Na desky se vztahuje záruka 10 let na nerozbitnost krupobitím a nezežloutnutí.

 

Porovnání sklolaminátových a polykarbonátových prosvětlovacích desek

 

Z vizuálního hlediska: polykarbonát je zcela čirý, propouští téměř veškeré světlo. Sklolaminát je díky skelným vláknům matný, propouští asi 82% světla, které je lehce rozptýlené a měkké. Sklolaminát je možné dodat v opálovém (mléčně bílém) provedení s propustností světla asi 50%, světlo je skvěle rovnoměrně rozptýlené.

 

Z hlediska pevnosti: polykarbonát je houževnatý, prakticky nerozbitný, ale měkký a lehce se poškrábe. Sklolaminát je pevnější, tvrdší, při velmi prudkém nárazu může lokálně prasknout, praskliny se však nešíří. Sklolaminát má oproti polykarbonátu podstatně vyšší statickou únosnost.

 

Z hlediska životnosti: oba materiály se běžně dodávají s ochranou proti UV záření, která zamezuje křehnutí a zpomaluje žloutnutí materiálu.

 

Z hlediska fyzikálních vlastností: polykarbonát má vysokou hodnotu tepelné roztažnosti, kotvení musí umožnit dilataci cca 3mm na 1m délky desky. Tepelná roztažnost sklolaminátu je třetinová.

 

Z hlediska dostupnosti: plný polykarbonát je běžně dostupný pouze v několika profilech, v jedné tloušťce a v čirém provedení. Sklolaminátové desky jsou dostupné v jakémkoli profilu, na objednávku lze specifikovat odstín i tloušťku.

 

Dutinkové polykarbonátové desky MACROLUX

 1. zateplené objekty
 2. světlo ostré nebo rozptýlené
 3. vyhovuje všem volbám

Dutinkové polykarbonátové desky se používají jako výplně oken, střešní krytina, interiérové i exteriérové dělící stěny, světlíky. Jejich výhodou je odolnost proti nárazu, dlouhodobá životnost a velká variabilita provedení. Dodáváme PC desky v různých barvách od tloušťky 4mm až po tloušťku 32mm s deseti mezistěnami, které se svými izolačními vlastnostmi vyronají kvalitnímu izolačnímu dvojsklu. V nabídce je také produkt - PC jednokomůrková deska tloušťky 10mm v ekonomickém provedení určená především na zastřešení pergol, teras a přístřešků. Formát celých desek je: šířka 2,1m a délka 6m. Pro výplně otvorů zateplených temperovaných objektů je nejvhodnější použít PC desky tloušťky 16mm s 10ti stěnami a koeficientem prostupu tepla U 1,7 (W/m2K). Na desky se vztahuje záruka 10 let na nerozbitnost krupobitím a nezežloutnutí.

Přehled charakteristik dutinkových polykarbonátových desek:

 

hala-polykarbonatove-prosvetleni3.jpg

Modulární polykarbonátové desky ANTARES

 1. vytápěné objekty
 2. světlo ostré nebo rozptýlené
 3. vyhovuje všem volbám

Modulární stěnové polykarbonátové desky se používají jako prosvětlovací pásy průmyslových a výrobních objektů. Vzhledem k čistému designu se používají i jako interiérové a exteriérové dělící stěny. 40mm silné polykarbonátové panely se do sebe postupně zacvakávají. Kotvení je řešeno důmyslným a kompletním systémem eloxovaných hliníkových profilů, které jsou dodávány včetně kotvících prvků a okapnice. Rámy mohou být jednoduché celohliníkové, nebo s přeřušeným tepelným mostem. Nabídku doplňují okenní systém sestávající z rámu, samotného okna a případného elektrického otevírání. Koeficient prostupu tepla polykarbonátovým panelem je U 1,0 (W/m2K). Vše se vyrábí na míru a dodává jako skládačka. Rádi zajistíme i případnou montáž zkušenými řemeslníky.


PAMA

centrála:

PAMA, a.s.

Ostrov nad Oslavou 273
594 45

tel.: +420 566 503 233
fax: +420 566 503 249
info@pamaas.cz

pobočka:

PAMA, a.s.

K Šancím 50/6
163 00 Praha - Řepy

tel.: +420 235 311 486
fax: +420 235 311 486
praha@pamaas.cz

© 2013 | PAMA a.s | Autograph | redakční systém AdminPro